שירותי האבקה יד מרדכי
האבקה , הדברה ביולוגית
| English


מוצרים ושירותים מקצועיים
האבקה:
» האבקה - האבקת עגבניות חממה, זני שרי
» האבקה - האבקת תות שדה
» האבקה - האבקת קישואים
» האבקה - האבקת פלפל מתוק
  האבקת מטעים פתוחים
» האבקת אבוקדו - האבקת מטעים פתוחים
» האבקת שקד - האבקת מטעים פתוחים
» האבקת שזיף - האבקת מטעים פתוחים
» האבקת תפוח עץ - האבקת מטעים פתוחים

הדברה ביולוגית:
» המועיל - צרעת האפידיוס
» המזיק - כנימות עלה
» המועיל - פשפש האוריוס
» המזיק - התריפס הקליפורני
» המועיל - אקרית הפרסימיליס
» המזיק - אקריות הקורים
הדברה ביולוגית - אקרית הפרסימיליס(לטיפול במזיק: אקריות הקורים )

אקרית הפרסימיליס (Phytoseiulus persimilis) הינה אקרית טורפת הניזונה באופן בלעדי על אקריות קורים ובשל כך מהווה אויב טבעי יעיל כנגדן. מוצאה של האקרית בדרום אמריקה ומשם התפשטה לאזורים רבים בעולם בעזרת האדם, אם במכוון או במקרה.

ביולוגיה
נקבת הפרסימיליס מטילה את ביציה בתוך המושבות של האקרית המזיקה ואף על הקורים עצמם. ביצים אלו נבדלות מביצי אקריות הקורים בצורתן האובלית, צבען הצהבהב-כתמתם וגודלן (פי שתיים מביצי האקרית המזיקה). מן הביצה בוקע זחל בעל שלושה זוגות רגליים אשר אינו ניזון. זחל זה מתפתח לשתי דרגות נימפה עוקבות ולבוגר. דרגות אלו, בעלות התיאבון הרב והתנועה המהירה, מסוגלות לאתר את מיקומן של מושבות אקרית הקורים ולהגיע אליהן בקלות.
הפרסימיליס ניזונה מאקריות הקורים על כל דרגותיהן - מן הביצה ועד הבוגר, עם העדפה מסוימת לביצים. פרסימיליס בוגרת מסוגלת לטרוף עשרים ביצים וזחלים או חמש אקריות קורים בוגרות ליום. בעזרת אברי הפה, אקרית הפרסימיליס מנקבת את המעטה החיצוני של טרפה ושואבת את תוכנו.
התנאים האופטימאליים לפעילותה של האקרית הינם טמפרטורה של 21-28°C ו- 60% לחות יחסית. בטמפרטורה של 25 מעלות ובלחות של מעל ל-60% הפרסימיליס משלימה דור בתוך פחות משבוע ימים ומסוגלת להעמיד עד 80 צאצאים במהלך של כ- 22 ימי הטלה. בתנאים אלו קצב גידול אוכלוסיית הפרסימיליס גבוה מזה של אקרית הקורים וחיסול המושבות הינו מהיר מאד. בטמפרטורות גבוהות מ – 30°C ובלחות נמוכה קצב גידולה של אוכלוסיית הפרסימיליס נפגע ועל כן הפיזור חייב להתבצע עם גילוי הסימנים הראשונים לנוכחות אקריות קורים. העלאת הלחות בחממה תועיל גם היא ליעילות הפרסימיליס.

יישום
אקרית הפרסימיליס משווקת בבקבוקונים המכילים כ-2000 פרטים (בוגרים ונימפות) בתוך נשא וורמיקוליט.

פיזור - רצוי לפזר את הפרסימיליס קרוב ככל האפשר לזמן קבלתן, בשעות הבוקר המוקדמות או עם ערב. יש לאפשר לפרסימיליס להסתגל לטמפרטורת הסביבה לפני פתיחת הבקבוקון ולערבל את תוכן הבקבוקון בתנועה סיבובית, כך שהאקריות תתפזרנה במצע באופן אחיד. כדי לפזר באופן אחיד אנו ממליצים לפזר את האקריות הטורפות רק דרך הפיה הקטנה במכסה הבקבוקון.

אחסון -ניתן לאחסן את הבקבוקונים טרם הפיזור, עד עשרים וארבע שעות מיום קבלתם, בקירור בטווח טמפרטורות של 6-8°C ובמקום חשוך. יש להימנע מהנחת הבקבוקונים בשמש ישירה.


מלאו את הטופס הקצר שלפניכם
ואנו נשוב אליכם בהקדם האפשרי:


שם פרטי:
שם משפחה:
טלפון:
דוא"ל:

הודעה:


האבקת עגבניות , האבקת תות שדה , האבקת קישואים , האבקת פלפל מתוק , האבקת אבוקדו , האבקת שקד , האבקת שזיף , האבקת תפוח עץ

© כל הזכויות שמורות שירותי האבקה יד מרדכי   |   צילומים: יורם שפירר, אלכס פרוטסוב